top of page

Koulutetut FCB Hoitajat

Elisabet Nysten

Puh 050 363 5867

Info@equinurture.fi

www.equinurture.fi

Degerby

 

Niina Raunio-Luoto

International Hacienda Oy / IHonline.fi

Puh +358 40 774 2681

niina.raunio@inthacienda.fi

Hyvinkää

 

Hevospalvelut Elisa Tuominen

Puh 044 986 5026

elisatuominen343@gmail.com

Kanta-Häme

 

Elina Saarinen

Puh 044 515 9795

tmihepaka@gmail.com

https://m.facebook.com/tmihepaka/

Kymmenlaakson maakunta

 

Koulutettu hieroja Piia Vuorio

Puh 050 543 3574

Laitila

 

Hevoshieroja Nelli Rantala

Puh 040 542 7307

Pori

 

Janna Saarela

Puh 044 504 9507

PK-seutu ja Turun seutu

Marita Arvila

Puh 050 317 3560

arvila.marita@gmail.com

Uusikaupunki

 

Saija Autio, hevoshieroja

Puh 050 410 4247

Uusimaa

 

Kati Auermaa / HepoKati tmi

Puh 040 701 2366

Hevoshieroja opiskelija (Ypäjän hevosopisto)

Länsi-Uusimaa/Varsinais- Suomi

 

Tmi Kaviokeidas

Tea Mehtonen

Puh 041 434 9273

Päijät-Häme, Uusimaa

 

Faskiahoidot hevosille

Heli Bordi

Puh 050 414 7261

heli.bordi@gmail.com

Uusimaa, Keski-Uusimaa

 

Jenni Hakala

Puh 050 557 1506

Jenni.hakala79@gmail.com

Vihti

Katri Nieminen

Puh 044 540 6769

katri.e.nieminen@gmail.com

Instagram: @hevoshierojakatri

Hämeenkyrö

 

Heli Hiipakka

Puh 050 599 1473

https://www.facebook.com/hkhiipakka/

Ilmajoki

 

Hanne Takala

Puh 050 377 7377

Keski-suomi

 

Minna Kangas

Puh 040 531 6671

Keski-Suomen alue

 

Kaisu Seppänen

Puh 040 730 7816

Keski-Suomen alue

 

Hevoshieroja Sonja Keso

Puh 040 966 9170

hevoshierojasonjakeso.fi

sonja.keso@gmail.com

Keski-Suomi

 

Marianna Kuusela

Puh 040 861 8438

Toiminta-alue pohjoinen Keski-Suomi (Saarijärvi ja lähikunnat)

 

Anni Tammipuro

Puh 040 960 7667

anni.tammipuro@gmail.com

Lempäälä

 

Sari Aaltonen/ Sari Qi

http://sariqi.omasivu.fi/

Puh 050 542 5411

sari.welho@gmail.com

Pirkanmaa ja Turun seutu

 

Hevoshieroja Hanna Helminen

Puh 040 746 9666

hanna.helminen12@icloud.com

Pirkanmaa, Tampereen seutu

 

Erja Pettersson

Puh 040 173 7478

petterssonerja@gmail.com

https://hevoshieronta-erja-pettersson.webnode.fi/

Kanta-Häme ja Pirkanmaa

Liikun myös silloin tällöin Uudellamaalla ja Kymenlaaksossa

 

Anu Autio

Puh 043 824 5542

anuautio5@gmail.com

Pohjanmaa

 

Emmi Vähämäki

Puh 040 186 5848

emmivahamaki1@gmail.com

Etelä-Pohjanmaa ja Pohjanmaa

 

Mäki Pia-Sofia

Puh 040 560 0796

Etelä-pohjanmaa, Kauhava / Härmä

Hevospalvelut Heikkilä Heidi-Maria

Puh 040 741 3292

Etelä-Pohjanmaa

 

Mia Kjellman

Puh 040 749 7740

Pohjanmaa ja Etelä-pohjanmaa

 

Tmi Säntti Åsa

Puh 040 911 0886

tmi.asa.santti@gmail.com

Pori

 

Nina Ossberg

ninaoss@icloud.com

Sastamala

 

Katri Salokuusi

Puh 040 567 0081

Sastamala

 

SUKA- Hevosen terveysneuvontaa

Kaarina Suihkonen-Syrjälä

Puh 041 315 6527

suka.htn@gmail.com

Satakunta

 

Hevoshieroja Niina Männistö

Puh 044 577 3951

niinamannisto7@gmail.com

Satakunta

 

Tmi Jere Heinikangas

Puh 050 465 2971

Satakunta

 

Erja Lammi / Sammin Ratsutila

Puh 040 748 8197

samminrt@saunalahti.fi

Pohjois-Satakunta

 

BENEQUUS / Vieri-Talli

Katri Vieri

https://stallet.webnode.fi/

Puh 044 259 2934

Vaasa

 

Jessi-Jasmin Mäkelä

Beauty Bayn tilat

Puh 040 836 0102

Vaasa

 

Urheiluhieroja Tiina Kolehmainen

Puh 050 406 5641

Vaasa

 

TMI Pykan

Katja Pykälämäki

Puh 040 824 4350

tmipykani@gmail.com

Vaasa

 

Satu Röyhkiö

Puh 044 527 4999

satu.royhkio@gmail.com

Ylöjärvi

 

Sari Randelin

Puh 040 507 9433

www.hevoshieroja.net

Kummun Tilan hevospalvelu

Jonna Suomalainen

Puh 050 382 1779

Pohjois-Karjala

 

Tmi HierojAnna/Anna Tulla

Koulutettu hieroja, hevoshieroja

Puh 040 042 4968

hierojanna@gmail.com

Kangasniemi

 

Hevoshieroja Tuula Tuuva-Hietala

Puh 046 630 1953

tuula.tuuva@hotmail.com

Kiuruvesi

 

Sanna Paasikivi

Puh 040 536 2344

Lieksa

Hevoshieroja Hanne-Kristiina Ruunila

Puh 045 127 7906

hruunila@gmail.com

Pohjois-Savo/Ylä-Savo

 

Anu Kaivaara

Hieronta- ja Hevospalvelut AnuK

Puh 044 230 1367

Pohjois-Savon alue

 

Leena Kakkonen

Puh 040 590 3104

Pohjois-savo, Ylä-savo

 

Marke Lempinen

Puh 044 356 2214

Tervo

Tuula Leipälä

Puh 040 745 9622

tuula.leipala@outlook.com

tuulanhoitola.fi

Haapajärvi

 

Ilse Eskola / Eskolan Hevospalvelut

Puh 050 3593 671

ilse.eskola71@gmail.com

Facebook: Hevoshieroja Ilse Eskola

Kalajokilaakson alue

Kysy hoitokäyntejä myös kauemmas

 

Hyvinvointi Pegasos

Katarina Mölläri

Puh 044 354 3572

Kaustinen

 

Koulutettu hieroja ja hevoshieroja Marianne Hiltunen

Puh 050 366 6116

Maijun hieronnat

https://www.maijunhieronnat.fi/

https://www.facebook.com/maijunhieronnat

Oulun seutu

Hevoshieroja Meiju Penttinen / Hylkylän talli

Puh 040 506 3122

meiju.penttinen@gmail.com

Pihtipudas

Hevoshieroja Raija Junnila

Puh 050 093 8400

r.junnila@gmail.com

Raahe, Pohjois-Pohjanmaa

Tmi Tallipalvelut Kesti Minna Kesti hevoshieroja

Puh 040 191 6991

tallipalvelut@gmail.com

Pohjois-Pohjanmaa, Pohjois-Savo

 

Ama

Anne Alanko

Puh +358 40 478 0791

www.facebook.com/amahelp

 

Ville Nisonen

Puh 046 544 5595

laatukavio@gmail.com

Rovaniemi

 

Jenni Peltokorpi

Puh 040 770 3102

jenni.peltokorpi@gmail.com

https://hevoshuolto.blogspot.com/

Rovaniemi

 

Taru Puurunen

Puh 040 589 2549

Tornio

 

Susanna Mäkinen

Puh 044 972 5393

Ylivieska

bottom of page